Головна Контакти

Український пошук

Шукалка
Шукалка - українська пошукова система, також Шукалка це унікальний у своєму роді проект, так як вона є першою в світі соціально орієнтованою пошуковою системою, яка буде передавати 30% свого прибутку у дитячі будинки України.
Шукалка працює заради України та українського народу.

ВІДКРИТИ

Наше опитування

Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 387

Архів новин

Барвиста погода

Натисніть на картинку для збільшення/зменшення

Вік сайту


Сайт зареєстрвано:
02.11.2009, 09:00

Вхід на сайт

Гарячі лінії


ВІДКРИТИ

Захистимо дітей


ВІДКРИТИ

Захистимо дітей

Сайт
громадської організації
"Ла страда-Україна"
ВІДКРИТИ

Мала академія наук

Київська обласна Мала академія наук учнівської молоді
ВІДКРИТИ

Наші технології


Електронні класні журнали
навчального закладу
ВІДКРИТИ

Облік у бібліотеці
навчального закладу
ВІДКРИТИ

Календар новин

«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Реклама


Статистика сайту


Зареєстрованих:
Всього: 16

Нових:
За місяць: 0
За тиждень: 0
Вчора: 0
Сьогодні: 0

Зареєстровано всього:

Адмінів:

1

Модераторів:

0

 Перевірених:

0

 Звичайних:

15

  З них:

 Хлопців:

6

 Дівчат:

10

ВІДКРИТИ

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Українські новини

Інформер подій

Резерв


Творчі роботи вчителя Інформатики
Кагарлицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1
Ковальчука Олега Степановича
м.Кагарлик
Кагарлицького району
Київської області

ВІДКРИТИ РОБОТИ
Головна Заходьте Пишіть Світлини Відео Мапа Форум Назад

Як з'явився персональний комп'ютер

Першому масового персонального комп'ютера IBM PC виповнюється 33 роки.
У 1977 році Кен Олсен, один з піонерів комп'ютерної індустрії, сказав слова, які навік увійшли в історію: «Нікому немає сенсу мати комп'ютер в своєму домі». Чотири роки потому, 12 серпня 1981, на ринок вийшов IBM PC - перший масовий персональний комп'ютер, пише gazeta.ru.

Будемо чесні, слова Олсена про те, що комп'ютер в будинку нікому не буде потрібен, ставилися до ідеї «розумного» будинку. І навіть у такому контексті вони виявилися помилковими. У самого Олсена будинку стояв персональний комп'ютер, на якому він працював. Яка це була модель, сказати важко, але, наприклад, та ж компанія Apple представила в 1977 році свій комп'ютер Apple I, а через рік - уже став легендарним Apple II.

Але саме IBM PC вважається основоположником ери персональних комп'ютерів.

Це був наймасовіший комп'ютер свого часу. Цьому багато в чому сприяли відкрита архітектура і відсутність ліцензії на ключові компоненти пристрою: монітор і принтер могли копіювати хто завгодно, а збірку і продаж «заліза» ніхто заборонити не міг. Таким чином, у IBM PC була величезна кількість клонів, поширення яких зробило платформу масовою. А значить, програми та компоненти для IBM PC також були широко поширені.

Велику роль у поширенні комп'ютера зіграла і ціна: $ 1565 за базову версію - не такі вже великі гроші за повністю зібрану і готову до роботи ЕОМ. Один з головних конкурентів - комп'ютер Apple II, - хоча і коштував від $ 1298, але мав на борту всього 4 кілобайти оперативної пам'яті. У IBM PC її було вчетверо більше - 16 кілобайт. Сама топова версія ж коштувала вже $ 3005, і в ній було цілих 64 кілобайти ОЗУ.

Жорсткий диск в комп'ютері був відсутній, а для зберігання даних передбачалося використання 5,25-дюймових дискет. Пізніше з'явилися моделі IBM PC, в яких як модуля пам'яті використовувалися касети. Напряму жорсткий диск підключити до комп'ютера було неможливо - не вистачало харчування. Для цього компанія випустила спеціальний модуль, який окремо підключався до електрики. Через нього вже можна було підключати жорсткі диски на 10 мегабайт.

У загальній складності за допомогою модулів розширення можна було наростити не тільки ПЗУ (постійний запам'ятовуючий пристрій, пам'ять для зберігання даних), але і ОЗУ, до 256 кілобайт (а згодом і до 544). Пізніше навіть з'явилися відеоадаптери, що дозволяли виводити зображення роздільною здатністю 640 х 480 пікселів і з 256 квітами!

Операційною системою IBM PC стала нова MS-DOS від маленької фірми з містечка Белвью Micro-Soft. Це зараз вона називається Microsoft і є одним з найголовніших гравців ринку IT, а тоді, в 1981 році, штат компанії налічував всього 32 людини. Втім, у ті часи для тільки-тільки зароджувалася комп'ютерної галузі це вже було пристойно.

Нова операційна система знадобилася для процесора Intel8088, який також поклав основу для початку комп'ютеризації суспільства. Як не дивно, але спочатку це було тимчасове рішення перед запуском більш потужного Intel 80286, який з'явився в 1982 році. І в той час в оригінальних IBM PC використовувався саме старий 8088, в клонах цього комп'ютера вже нерідко проскакувала нова модель.
Але при цьому 8088 був настільки популярним, що всі нові процесори Intel до якогось часу мали зворотну сумісність з ним. Справа в тому, що в той час під кожен процесор вимагалося компілювати додатки заново, а для 8088 вже було створено величезну кількість програмного коду. Це ж і посприяло тому, що MS-DOS надовго закріпився в комп'ютерах. IBM і Microsoft спільно розробляли цю операційну систему аж до 1993 року, коли компанії випустили вже дві різні версії.

Навіть настільки поширена абревіатура ПК зобов'язана своєю появою саме цього комп'ютера. Ті клони, які мали сумісність з цим комп'ютером, називалися IBM PC compatible. З часом марка IBM почала зникати з промови, а потім і слово compatible, яке і перекладається як «сумісний», перестало згадуватися, і в підсумку залишилося тільки PC - Personal Computer. Ну а в російській мові вже устоявся прямий переклад цього словосполучення.

До речі, саме з цієї причини називати комп'ютери Apple ПК дещо некоректно. Так, це, безсумнівно, персональний комп'ютер, але все ж етимологія цієї абревіатури увазі спадкоємців IBM PC і MS-DOS, а саме сучасні windows-машини.

Виробництво легендарного комп'ютера разом з різними модифікаціями тривало шість років, з 1981 по 1987 рік. Клони IBM PC, в тому числі і радянські-російські, вироблялися аж до 1997 року. А на зміну оригіналу прийшов комп'ютер IBM PS / 2, вже не здобув слави свого попередника.


Переміститися вгору Головна Реєстрація Профіль Мапа